تحقیق در مورد اعجار قران 10ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 تحقیق در مورد اعجار قران 10ص دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق در مورد اعجار قران 10ص  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق در مورد اعجار قران 10ص،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق در مورد اعجار قران 10ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 10 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


1
‏کلام خدا وکتاب خدا‏
‏كلام خدا یكى از مسائل اساسى علم كلام، فلسفه، عرفان، تفسیر و علوم‏قرآن است. متكلمین از نظر حدوث و قدم و كلام لفظى و نفسى به آن‏مى‏نگرند، اما عرفا آن را بیان آنچه در دل است، خوانده‏اند; به همین جهت‏كلام را با لفظ برابر ندانسته و فعل خداى تعالى را نیز كلام و قول اومى‏شمارند. مقاله حاضر كلام خدا را از این دیدگاه بررسى كرده و به‏تفاوتهاى اساسى بین كلام و كتاب خدا پرداخته و كلام خدا را صرف‏نظر ازاختلاف حیثیات همان كتاب خدا دانسته است; سپس به بیان مراتب كلام وكتاب پرداخته و پس از بیان درجات تشكیكى آنها مخاطب كلام خدا را درهر كدام از این مراتب بیان كرده است.
‏كلید واژه‏ها: كلام، كتاب تدوینى، كتاب انفسى، كتاب تكوینى، خلق،امر، احدیت، واحدیت.
‏1) مقدمه
‏كلام خداى تعالى از موضوعات مشترك چند علم عقلى و نقلى است. هر كدام ازصاحبان علوم كلام، فلسفه، عرفان، علوم قرآن و تفسیر توجهى جدى به آن داشته و هریك از زاویه دیدخود به آن نگریسته‏اند. بیشترین دل مشغولى متكلمان پاسخ به این دوسؤال بود كه آیا كلام خدا حادث است‏یا قدیم؟ و آیا كلام منحصر به لفظى است‏یا آنكه‏شامل نفسى نیز مى‏گردد؟ فرهیختگان علوم قرآنى نیز نظر و جهت‏بحث‏خود را برمحكم و متشابه و راه شناخت و تفسیر هر كدام معطوف داشتند. مقاله‏اى كه اینك پیش‏روى دارید، كلام خداى را با دیدگاه عرفانى مورد مطالعه قرار مى‏دهد.


لینک کمکی