پاورپوینت موضوع بررسی اکتشاف ژئوفیزیکی سرب وروی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت موضوع بررسی اکتشاف ژئوفیزیکی سرب وروی دارای 73 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در PowerPoint می باشد و آماده ارائه یا چاپ است

شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوانید یک ارائه بسیارعالی و با شکوهی داشته باشید و همه حاضرین با اشتیاق به مطالب شما گوش خواهند داد.

لطفا نگران مطالب داخل پاورپوینت نباشید، مطالب داخل اسلاید ها بسیار ساده و قابل درک برای شما می باشد، ما عالی بودن این فایل رو تضمین می کنیم.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي پاورپوینت موضوع بررسی اکتشاف ژئوفیزیکی سرب وروی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت موضوع بررسی اکتشاف ژئوفیزیکی سرب وروی :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 73 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


بنام خدا
1
درس اصول اکتشافات ژئوفیزیکی
موضوع:بررسی اکتشاف ژئوفیزیکی سرب وروی
مقدمه:
سرب و رو ی به طور معمول همراه با یكدیگر در كانسارها یافت م ی ‌شوند لذا انواع كانسارهای ی كه حاو ی سرب و رو ی در مقادیر اقتصاد ی هستند، تحت عنوان كانسارها ی سرب- رو ی نامیده م ی ‌شوند.
   در طبیعت دو عنصر سرب و رو ی ، اغلب با هم همراهند. نزدیك به 70 درصد سرب معدن ی از كانه ها ی مخلوط سرب و رو ی كه به طور معمول مقادیر رو ی آنها بیشتر از سرب است، تولید م ی شود . نزدیك به 20 درصد از تولید سرب مربوط به كانه ها ی مخلوط ی است كه مقدار سرب در آنها از رو ی بیشتر است و 10 درصد بقیه تولید سرب در رابطه با كان ی ها ی مس دار است .
3
تاریخچه ی سرب وروی:
سرب:
به فلز سرب در زبان انگلیس ی لید، در عرب ی رصاص و رصاص اسود و در اوستا سروویا و سروه و در زبان پهلو ی سرب گفته م ی شود. سرب در شمار قدیم ی ترین فلزهای ی است كه انسان آن را بكار م ی برده است . سرب در ایران از اواخر هزاره سوم شناخته شده و چون ذوب كربنات ها ی سرب آسان بوده، بهره بردار ی از معادن كربناته سرب صورت گرفته است، به گونه ا ی كه در معادن ی كه سولفور و كربنات، توأماً وجود داشته اند تنها از سنگها ی كربنات ی بهره بردار ی م ی شده است. در دوره پیش از اسلام از سرب به عنوان ملات در كارها ی ساختمان ی ، سدساز ی و پل ساز ی استفاده م ی شده و افزون براین برخ ی از ظروف در آن زمان از سرب ساخته م ی شده است . سرب موارد استعمال زیاد ی در علم كیمیاگر ی داشته است، به طور ی كه كیمیاگران برا ی آن 37 نام نهاده اند. از تركیبات سرب برا ی ساخت رنگ در نقاش ی و مواد دارو یی استفاده م ی شده است.
4


لینک کمکی