تحقیق در مورد حضرت سلیمان علیه السلام

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 تحقیق در مورد حضرت سلیمان علیه السلام دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق در مورد حضرت سلیمان علیه السلام  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق در مورد حضرت سلیمان علیه السلام،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق در مورد حضرت سلیمان علیه السلام :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 8 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏1
‏حضرت سلیمان علیه السلام
‏حضرت سلیمان ‏یکی از پیامبران الهی است که از طرف پروردگار در این دنیا دارای حکومت و سلطنت ‏بسیار وسیع و با عظمتی بود تا آنجا که چنین سلطنتی برای هیچکس بعد از او پیدا نشد.
‏مجموعه امکانات و توانمندی حکومتی حضرت سلیمان آنچنان بی نظیر و چشمگیر بود ‏که به فرموده ‏امیرالمؤمنین ‏علیه السلام ‏( ‏اگر کسی راهی برای زندگانی جاویدان در این دنیا می یافت و می ‏توانست با مرگ مبارزه کند این شخص حتما سلیمان بن داوود بود چرا که خداوند حکومت بر ‏جن ‏و ‏انس را همراه نبوت و مقام بلند قرب و منزلت الهی به او عطا کرده بود ‏)
‏در ‏آیات فراوانی از قرآن کریم نام او برده شده است و نیز نام شخصی که وزیر و خواهرزاده ‏او بوده است به صورت غیر مستقیم مطرح شده است، این شخص نامش آصف بن برخیا می باشد ‏که وزیر حضرت سلیمان بوده و خود دارای مقام والائی است و به تعبیر قرآن از علم ‏الکتاب بهره ای داشته است ‏در ماجرای آوردن تخت ‏بلقیس ‏ملکه سبا ‏از ‏یمن ‏به ‏فلسطین، آصف بن برخیا به حضرت سلیمان گفت که ‏من می توانم در کمتر از چشم بر هم زدنی این کار را بکنم و این کار را انجام داد .
‏حضرت سلیمان علیه السلام، فرزند و جانشین ‏حضرت ‏داود علیه السلام ‏و از انبیای بزرگ الهی در میان قوم ‏بنی ‏اسرائیل ‏بود. وی همانند پدرش علاوه بر مقام نبوت، حکومت و سلطنت نیز داشت.
‏مورخان نوشته اند که سلیمان در سیزده سالگی به جانشینی پدر انتخاب شد. این ‏انتخاب بر عالمان و عابدان بنی اسرائیل سنگین آمد و آنها زبان به انتقاد گشودند، ‏ولی مدتی بعد، بر خلاف انتظار، وی را پیامبری رئوف، سلطانی عادل و حکمرانی فرزانه


لینک کمکی