تحليل ژئومورفولوژيکي رودخانه سزار با استفاده از مدل رزگن (بازه مورد مطالعه: ايستگاه راه آهن تنگ هفت تا تلاقي با رودخانه بختياري)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 تحليل ژئومورفولوژيکي رودخانه سزار با استفاده از مدل رزگن (بازه مورد مطالعه: ايستگاه راه آهن تنگ هفت تا تلاقي با رودخانه بختياري) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحليل ژئومورفولوژيکي رودخانه سزار با استفاده از مدل رزگن (بازه مورد مطالعه: ايستگاه راه آهن تنگ هفت تا تلاقي با رودخانه بختياري)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحليل ژئومورفولوژيکي رودخانه سزار با استفاده از مدل رزگن (بازه مورد مطالعه: ايستگاه راه آهن تنگ هفت تا تلاقي با رودخانه بختياري)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحليل ژئومورفولوژيکي رودخانه سزار با استفاده از مدل رزگن (بازه مورد مطالعه: ايستگاه راه آهن تنگ هفت تا تلاقي با رودخانه بختياري) :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

رودخانه سزار از تلاقی رودهای تیره و ماربره تشکیل می شود و در مناطق صعب العبور رشته کوه زاگرس واقع شده است. این رودخانه عمدتا با عرضی کم و عمقی نسبتا زیاد از تاقدیس هایی از جنس آهک سخت گذر نموده و در پایین دست ایستگاه راه آهن تنگ پنج به رودخانه بختیاری پیوسته و تشکیل رود دز را می دهد. رودخانه سزار بدلیل شرایط ژئومورفولوژیکی، بعنوان یک شاخص رودخانه ای در رشته کوه زاگرس مطرح می باشد. در این پژوهش جهت شناسایی رفتار رودخانه از علم ژئومورفولوژیک بهره گرفته شده است. برای این منظور بازه ای به طول 29 کیلومتر با استفاده از مدل رزگن در ترکیب با مدل هیدرولوژیکی HEC-RAS مورد تحلیل و طبقه بندی قرار گرفته است. نتایج نشان داد که در بازه ی مورد مطالعه تنوع رده های معرفی شده در طبقه بندی رزگن شامل گروه های A ، B ، C ، D و G به چشم می خورد. سپس با توجه به متغیرهای شیب و جنس مصالح بستر، طبقه بندی دقیق رودخانه در هر گروه صورت گرفت. در ادامه نیز باتوجه به نتایج حاصل شده از طبقه بندی رودخانه، راه کارهای مدیریتی جهت توسعه طرح های مهندسی و ساماندهی رودخانه ارائه گردید که از جمله آن می توان به تعیین موقعیت های مناسب معادن قرضه جهت برداشت قلوه سنگ، شتن و ماسه از بستر رودخانه جهت توسعه زیرساخت های سد در حال احداث بختیاری اشاره کرد.

لینک کمکی